Достапни линкови

Берлускони прогласен за рок-ѕвезда на годината


Италијанскиот издание на списанието „Ролин Стоун“ го прогласи италијанскиот премиер Силвио Берлускони за "рок-ѕвезда на годината", затоа што тој водел живот достоен на најголемата рок ѕвезда. Уредникот на весникот Карло Антонели, изјавил дека рок-ѕвезди како Род Стујард, Брајан Џоунс , Кит Ричарсдс се ученичиња во споредба со Берлускони.

XS
SM
MD
LG