Достапни линкови

Се срушил италијански воен авион, 4 загинати


Најмалку четири луѓе загинале при падот на италијански воен транспортен авион во близина на аеродромот во Пиза, соопштила италијанската војска. Во авионот се превезувале 5 луѓе, а за една се верува дека го преживеала падот.
XS
SM
MD
LG