Достапни линкови

Експлозија во склад за оружје во Русија, 8 мртви


Најмалку 8 луѓе загинале во експозија во депо за оружје во рускиот регион Улановск, соопштуваат од руското министерство за одбрана. Експлозијата доаѓа на 10 дена по серијата експлозии во истиот склад при што загинаа двајца луѓе, а илјадници беа принудени да ги напуштат своите домови

XS
SM
MD
LG