Достапни линкови

Русија ќе купува брод од Франција


Францускиот брод што сака да го купи Русија, пристигнал денеска во Санкт Петерсбург. Руските и француските власти потврдуваат дека се во преговори за Русија да купи брод Мистрал-транспортер на хеликоптери и лиценца по која ќе изградат уште четири други.
XS
SM
MD
LG