Достапни линкови

Холандија ја подржува Македонија за ЕУ


Холандија ќе ја поддржи визната либерализација и почетокот на преговорите за членство на Македонија со Европската унија. Ова денеска во Скопје го изјави холандскиот министер за правда Хирш Балин, по потпишувањето на писмото за намера за МАТРА - проект за зајакнување на македонскиот пенитенцијарен систем со неговиот македонски колега Михајло Маневски.
XS
SM
MD
LG