Достапни линкови

Четворица американски војници загинаа во Авганистан


НАТО соопшти дека 4 американски војници загинале во Авганистан во изминативе 24 часа. Од нив тројца загинале во јужен Авганистан во одвоени инциденти вчера, а четвртиот загинал денеска во експлозија на бомба. Во Ноември загинаа 18 американски војници, а минатиот месец 58 со што Октомври е најсмртоносен во 8 годишниот конфликт
XS
SM
MD
LG