Достапни линкови

Во Москва погреб на убиениот руски свештеник


Денеска во Москва е погребот на убиениот свештеник Сисоев, на кој ке чиноначалствува поглаварот на Руската Православна Црква Патријархот Кирил. Полицијата соопшти дека мотивите за убиството на Сисоев се можеби верски. Тој добивал смртни закани поради критиките кон исламот.
XS
SM
MD
LG