Достапни линкови

Басеску и Џоана во вториот круг


Сегашниот романски претседател Трајан Басеску и лидерот на опозициските социјалдемократи Мирчеа Џоана влегоа во вториот круг на претседателските избори во Романија. Според неофицијалните резултати, Басеску е во водство од речиси два процента пред противкандидатот. Официјалните резултати ќе бидат објавени денеска. Вториот круг од изборите ќе се одржи на 6 декември.
XS
SM
MD
LG