Достапни линкови

По поплавите, мостовите во северна Англија на проверка


Британски полициски и воени експерти повикуваат итно да се направи проверка на безбедноста на околу 1.800 мостови во северна Англија откако земјата ја погоди силна бура . Обилните врнежи го опустошија тој дел од Англија, повеќе домови беа поплавени а полицијата стравува дека мостовите не се безбедни а тоа може да се одрази на целиот сообраќај.

XS
SM
MD
LG