Достапни линкови

Видео признаие за вмешаност во нападите во Багдад


Ирачката државна телевизија денеска емитувала видео матријал кој прикажува признанија на тројца заговорници кои учествувале во бомбашките напади во Багдад, минатиот месец во кој загинаа 150 луѓе. Човекот кој бил прикажан изјавил дека учествувале во целата акција за пренос на бомбите во Багдад а рекол и дека се поврзани со забранетата партија Баат на пораншниот ирачки лидер Садам Хусеин.Десетици членови на Баат и на Ал-Каида беа уапсени по нападите во Багдад на 25 октомври.
XS
SM
MD
LG