Достапни линкови

Нема договор за ирачкиот Закон за избори


Ирачките пратеници ни денеска не успеале да се договорат за тоа како да го решат проблемот со Законот за избори. Недонесувањето на законот може да ги одложи изборите закажани за јануари, а со тоа да се одложи и повлекувањето на американските сили од земјата. Претходно парламентот донесе Закон, но заменик претседателот Тарег ал-Хашеми му стави вето.
XS
SM
MD
LG