Достапни линкови

Дел од фудбалските клубови ги бојкотираат натпреварите


Четири фудбалки екипи ги бојотираат денешните натпревари, поради реизборот на Харалампие Хаџи Ристески за шеф на Фудбалската Федерација на Македонија. На четирите прволигаши, Македонија Ѓорче Петров, Слога Југомагнат, Пелистер Битола и Хоризонт Турново им се заканува исклучување од лигата ако не ги одиграат натпреварите, изјавиле официјални лица. Во изјавата од клубовите се наведува дека тие сакаат нов лидер на ФФМ, и се додека тоа не се случи тие нема да играат на ниту еден натпревар.
XS
SM
MD
LG