Достапни линкови

Сомалиските пирати заплениле грчки брод


Сомалиските пирати грабнале грчки товарен брод крај бреговите на Јемен, соопштиле претставници од кениската флота.Сè уште не се знае колку луѓе имало на бродот што пловел под знаме на Панама. Бродот бил грабнат крај бреговите на Јемен доцна в четврток, но иформацијата за тоа во Источноафриканската програма во Кенија за помош на морнарите ја добиле во сабота
XS
SM
MD
LG