Достапни линкови

Во бродската несреќа во Индонезија, загинале 4 луѓе


Во бродската несреќа во Индонезија, загинале 4 луѓе,а спасувачите од водата извлекле 292-ца преживеани патници, соопштила локалната полиција. Траектото утрово потонал помеѓу Синагапур и Суматра најверојатно поради лошите временски услови. Во Индонезија бродските несреќи се чести, само во последната година при потонување на бродови загинале повеќе стотици луѓе.

XS
SM
MD
LG