Достапни линкови

Во Авганистан убиени 5 граничари


Најмалку 5 граничари загинале денеска во експлозија на бомба во јужниот дел на Авганистан. Нападот се случил додека во јужниот дел на земјата тече акцијата за апсење на милитантите кои имаат врски со високи членови на талибанците. Во соопштението на НАТО силите се наведува дека уапсиле неколку Талибанци, а запленето било и оружје.
XS
SM
MD
LG