Достапни линкови

Се обесил масовен убиец во Јужна Кореја


Масовен убиец во Јужна Кореја осуден на смрттна казна се обесил во својата келија. Тој бил осуден за убиство на 13 луѓе, сите жени и деца, и за напад , силување и грабеж на уште 20 кои го преживеале нападот. Осудениот бил пронајден вчера како виси во својата келија, бил однесен во болница и таму починал денеска. Во Јужна Кореја не е извршена смртна казна на затвореник од декември 1997 година, кога Ким Дае-јунг кој беше осуден на смрт за предавство ,беше избран за претседател
XS
SM
MD
LG