Достапни линкови

Пожари во Австралија


Повеќе од 1.000 пожарникари подржани од 70 авиони се борат со пожарите во југо-источниот регион во Австралија. Температурата во Сиднеј и во Нов Јужен Велс, достигнала 40 степени, што дополнително го отежнува справувањето со пожарите. Повеќето од пожарите започнале во петокот, предизвикани од удари од молњи.

XS
SM
MD
LG