Достапни линкови

Двајца астронаути се шетаат низ всeлената


Двајца американски астронаути од спејс шатлот Атлантис денеска започна прошетка низ вселената за да постават инструменти на Меѓународната Вселенска Станица. Американската вселенска агенција, НАСА,наскоро треба да ја пензионира својата флота на леталта шатл. Во иднина Меѓународната вселенска станица ќе се снабдува со помалите руски капсули Сојуз.
XS
SM
MD
LG