Достапни линкови

Во Саудиска Арабија, од свински грип починале 4 аџии


Во Саудиска Арабија денеска од свински грип починале четворица поклoненици кои се дојдени во зeмјата да присуствуваат на аџилак, јавуваат тамошните медиуми. Три милиони муслимански аџии треба да учествуваат на аџилакот во светиот град Мека. Здравствените експерти од целиот свет предупредуваат дека аџилакот е иделано место за ширење на новиот тип на грип.

XS
SM
MD
LG