Достапни линкови

Напад на хотел во Кабул, двајца мртви


Авганистански претставници изјавиле дека во напад со ракета на хотел во Кабул се повредени двајца луѓе , од кои еден цивил и еден член на авганистанските безбеднсони сили. Ракетата го погодила Серена Хотелот, кој е популарен меѓу странските дипломати , новинари и меѓународни претставници Хотелот е честа мета на напади, минатиот месец, две ракети паднале во градината на хотелот и блискиот парк. Најсериозниот напад се случи во јануари 2008 година, кога беа убиени неколку луѓе.
XS
SM
MD
LG