Достапни линкови

Напади во пакистанската област Кашмир


Тројца бомбаши самоубијци се разнеле себи си,пред полициски контролен пункт во пакистанската област Кашмир,соопштила полицијата. Нападите на милитантите низ целата земја се контра удар за пакистанскта офанзива во Јужен Вазиристан која започна пред три недели.
XS
SM
MD
LG