Достапни линкови

Ирански воени вежби за одбрана на нуклеарните постројки


Висок ирански командант денеска изјави дека Техеран планира да одржи воздушни маневри чија цел е заштита на местата каде што ја развива својата нуклеарна програма. Официјалната новинска агенција ИРНА јави дека во маневрите ќе бидат вклучени редовните вооружени сили и елитната Револуционерна гарда.
XS
SM
MD
LG