Достапни линкови

Конгрес на руската владејачка партија


Руската владејачка партија Единствена Русија денеска во Санкт Петерсбург одржува годишен конгрес на кој ќе говори лидерот на партијата и премиер Владимир Путин. Се очекува тој да се осврне врз економска програма на неговата влада.
XS
SM
MD
LG