Достапни линкови

ОН - Иран да ја запре пресметката со опозицијата


Комитетот на Обединетите Нации денеска одобри резолуција со која се бара од Иран да ја запре тортурата врз политичките опоненти по бранот протести поради оспоруваните претседателски избори на кои победи Махмуд Ахмадинеџат. Резолуцијата треба да биде финално одобрена на пленарна седница на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG