Достапни линкови

Иванов - Има иницјатива од ЕУ за директни преговори за името


„Има иницјативи од Европската Унија за директни преговори и кога ке дојде време, тоа ке се оствари“, изјави Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов за преговорите со Грција за името. Во врска со објавените информаци за наводно етапно решавање на проблемот со името, претседателот Иванов ги повика медиумите да не објавуваат непроверени информации и додаде дека државниот врв смета дека ставот на Грција е максималистички.
XS
SM
MD
LG