Достапни линкови

Абаз ги одложи палестинските избори


Палестинскиот Претседател Махмуд Абаз се согласи да ги одложи парламентарните и претседателските избори кои беа закажани за Јануари. Новиот термин Изборната Комисија ке го одреди во Декември. Движењето Хамас кое ја држи Газа под контрола најави дека ке ги бојкотира изборите.
XS
SM
MD
LG