Достапни линкови

Терористички напади во Авганистан


Бомбаш самоубиец во југозападен Авганистан денеска уби 17 лица, а рани 29. Бомбашот на мотор активирал екплозив во Фарах, а цел на нападот бил висок полициски службеник. Во одвоен инцидент во близина на Кабул беше нападнат парламентарецот Расул Сајаф, но тој се спаси неповреден, додека настрадаа 5 негови телохранители.
XS
SM
MD
LG