Достапни линкови

Хрватска го ратификува пограничниот договор со Словенија


Хрватскиот парламент денеска ги ратификуваше пограничниот договор со Словенија со кој се де-блокираа претпристапните преговори на Загреб со Европската Унија. Со договорот се предвидува меѓународна арбитража за границата на Јадранско море.
XS
SM
MD
LG