Достапни линкови

Владејачката коалиција на Косово останува


Демократската Партија на Косово соопшти дека и натаму функционира коалицијата со Демократскиот Сојуз, се што се демантирани информациите во некои медиуми дека се распаѓа владејачката коалиција меѓу партиите на премиерот Тачи и на претседателот Сејдиу. Во соопштението се нагласува дека локалните избори на Косово беа фер и демократски и оти резултатите нема да влијаат врз функционирањето на државните институции.
XS
SM
MD
LG