Достапни линкови

САД и Пакистан со мерки против тероризмот


Директорот на ЦИА, Леон Панета денеска разговарал со пакистанскиот премиер Јусуф Гилани за безбедносни прашања. Според канцеларијата на Гилани, двете страни се согласиле на оперативна соработка меѓу армиите и разузнавачките служби во борбата против тероризмот. Од американска страна нема коментар на ваквата информација.
XS
SM
MD
LG