Достапни линкови

Нема повторување на натпреварот Франција - Ирска


Светската фудбалска федерација, ФИФА, денеска ја отфрли можноста од преигрување на натпреварот меѓу Франција и Ирска. Одлуките на натпреварите го носи судијата и тие одлуки се конечни, се вели во соопштението на ФИФА. Преигрување на натпреварот побара фудбалскиот сојуз на Ирска, наведувајки дека Франција го постигна израмнувачкиот гол по очигледно играње со рака.
XS
SM
MD
LG