Достапни линкови

Ричард Харви - адвокат на Караџиќ


Хашкиот Трибунал го именува Ричард Харви за адвокат на Радован Караџиќ поранешен лидер на босанските срби, обвинет за воени злосторства и геноцид во Босна и Херцеговина. Судот смета дека на Караџиќ, кој сам се брани, му е потребен легален преставник.
XS
SM
MD
LG