Достапни линкови

Во Романија ке има голем изборен фалсификат


Претседателот на романските социјалдемократи Мирчеа Џоана, кој е кандидат на претседателските избори во земјата и е меѓу фаворитите, изјави дека се подготвува голем фалсификат на резултатите од изборите. Џоана изјави дека има докази и оти веќе ја информирал Организацијата за безбедност и соработка во Европа. Претседателските избори во Романија ке бидат одржани во недела.
XS
SM
MD
LG