Достапни линкови

Убиени 8 милитанти во Северен Вазиристан


Според пакистански безбедносни извори во најверојатно американски ракетен напад загинале 8 лица во Северен Вазиристан. Американско беспилотно летало истрелало две ракети врз упориште на талибанци во село во близина на Мир Али.
XS
SM
MD
LG