Достапни линкови

Во Брисел средба на 6 сили за Иран


Денеска во Брисел се состануваат 6 те земји кои преговараа со Иран за контроверзната нуклеарна програма. До средбата доаѓа по најавата на американскиот претседател Барак Обама дека со сојузниците се готви пакет мерки против Иран, кој не го прифати договорот понуден од Обединетите Нации за збогатување на ураниумот надвор од Иран.
XS
SM
MD
LG