Достапни линкови

Авганистан - 12 мртви, 35 ранети во бомбашки напад


Бомбаш самоубиец се втурнал со мотор во толпа во Фарах, југо западен Авганистан при тоа убивајки најмалку 12, а ранувајки 35 лица. Фарах е претежно пустинска провинција на границата со Иран во која годинава се зголеми бројот на нападите на милитантите.
XS
SM
MD
LG