Достапни линкови

Клинтон ја осуди одлуката за смрт на иранските демонстранти


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска ја осудила одлуката на иранските власти да ги казни со смртна казна демонстрантите кои протестираа на анти-владините демонстрации. Иранските власти вчера осудија 5 луѓе на смрт, а претходно осудија уште 3 други. Илјадници луѓе демонстрираа по иранските спорните претседателски избори во јуни.
XS
SM
MD
LG