Достапни линкови

Давутоглу во посета на Иран


Турскиот министер за надворешни работи, Ахмет Давутоглу во петок ќе отпатува во Техеран на средба со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад, јавуваат турските медиуми. Предвидено е тие да разговараат за нуклеарната програма на Иран и за тоа како да се намалат тензиите меѓу Техеран и западните сили по одбивањето на Иран да испрати ураниум на дозбогатување во странство
XS
SM
MD
LG