Достапни линкови

Укината пресудата за Бучковски


Апелациониот суд му ја укинал пресудата на поранешниот министер за одбраан Владо Бучковски , кој беше обвинет за спорната на бавка на делови за тенкови. Тој беше осуден на 3,5 години затвор. Бучковски ја потврдува таа информација ,но вели дека чека официјално соопштение од судот.

XS
SM
MD
LG