Достапни линкови

Во Авганистaн загинале двајца американски војници


Двајца американки војници биле убиени денеска во Авганистан, во јужната провинција Забул, соопштиле од НАТО. Војниците загинале во експлозија на автомобил бомба, кој експлодирал пред воената база.
XS
SM
MD
LG