Достапни линкови

Семенија ќе го задржи златниот медал


Јужноафриканската атлетичарка Кастер Семенија ќе го задржи златниот медал кој го освои летово на Светското првенство во Берлин, на трката на 800 метри, а резултатите со кои ќе и се утврди полот на атлетичарката ќе бидат доверливи. Во соопштененто од Министерството за спорт на Јужна Африак се наведува дека Маѓународната Атлетска федерација дозоволила Семенија да ја задржи и паричната награда.

XS
SM
MD
LG