Достапни линкови

Друцас:Грција е подготвена да бара различни начини за решение за името


Заменик шефот на грчката дипломатија Димитрис Друцас, како што пренесуваат грчките медиуми, изјавил дека новата грчка влада е подготвена да бара различни начини за да се најде решение за прашањето за името. ,,Се е на маса, но Грција не се откажува од националните црвени линии,, изјавил Друцас, додавајќи дека намерата на Атина е да ги развие односите и контактите со Скопје и оти останува посветена на процесот што се води со посредство на Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG