Достапни линкови

Баро: визната либерализација ќе стартува на 19 декември


Потпретседателот на Европската комисија Жак Баро изрази уверување дека министрите за внатрешни работи и за правда на Европската унија на 30 ноември ќе донесат одлука за укинување на визите за Македонија, Србија и Црна Гора од 19 декември годинава. Тој во интервју за „Вечерње новости“ изјави дека трите земји ги исполниле сите поставени услови во однос на визната либерализација и затоа не треба да има проблеми за нејзин старт од 19 декември.
XS
SM
MD
LG