Достапни линкови

Во Киргизстан уапсени активисти за човекови права


Хјуман Рајтс Воч побара од владата во Киргизстан да ослободи двајца активисти за човекови права кои истражувале наводи за нарушување на правата на југот на таа земја. Според оценката на Хјуман Рајтс Воч, било сосема јасно дека двајцата активисти биле затворени поради нивната активност во Киргизстан.
XS
SM
MD
LG