Достапни линкови

Обама ја завршува азиската турнеја


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Сеул разговарал со јужнокорејскиот претседател Ли Мијунг Бак за трговската размена меѓу двете земји и за Северна Кореа. Обама со посетата на Јужна Кореа ја завршува неколку дневната турнеја по Азија во текот на која ги посети Јапонија, Сингапур и Кина.
XS
SM
MD
LG