Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево, по котлините магла


Времето ќе биде претежно сончево. Претпладне ќе има магла по котлините и речните долини. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура се движи од минус еден до шест, а дневната ќе биде од 15 до 22 степена. Во Скопје и околината претпладне ќе биде умерено облачно и магливо, а попладне сончево со умерена облачност. Утринската температура се спушти до три, а дневната ќе достигне до 16 степени.
XS
SM
MD
LG