Достапни линкови

Подршка за БиХ и Црна Гора за членство во НАТО


Министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, на престојниот состанок ќе дадат подршка на БиХ и на Црна Гора да станат нови членки на воениот состав, изјавил портпаролот на Алијансата, Џејмс Апатураи. Тој изјавил дека министрите ќе им понудат на Сарево и на Подгорица акционен план за членство што се смета за последен чекор пред полноправното членство.

XS
SM
MD
LG