Достапни линкови

Хамас повикува на киднапирање на изрелски војници


Палестински група предводена од министерот за внатрешни работи на милитантната група Хамас, наводно, понудиле по 1,4 милиони долари на секој арапски граѓанин на Израел кој ќе киднапира израелски војни, јавува Асошиетед прес. Палестинските групи својата понуда преку електронска пошта ја испратиле до палестинските медиуми.

XS
SM
MD
LG