Достапни линкови

Хилари Клинтон пристигнала во Авганистан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигнала денеска во Авганистан , за да присуствува на утрешната инаугурација на претседателот Хамид Карзаи. Освен Клинтон на свеченоста ќе присуствуваат уште стотина претставници од САД, Европа и останатите земји. Безбедноста во земјата е зголемена, бидејќи се стравува од евентуални напади на милитантите.
XS
SM
MD
LG