Достапни линкови

Обама во посета на Јужна Кореја


Американскиот претседател Барак Обама пристигна во посета на Јужна Кореа, која е последна станица од неговата азијска турнеја. Главна тема на разговорите во Сеул американско – корејската трговска соработка, како и кризата со нуклеарната програма на Северна Кореја. Претходно, денеска, Обама во Пекинг разговараше со кинескиот премиер Вен Џибао за проширување на американско – кинескиот дијалог, од трговијата до безбедносни прашања во светот.
XS
SM
MD
LG